Історія селища


     Новодонецьке – селище міського типу, Краматорського району, Донецької області, у складі:  смт. Новодонецьке, села Іверське, Новосамарське, Шостаківка, Весела Гора, Самарське, Новоявленка, Криниці, Куроїдівка, Федорівка, Спасько – Михайлівка, Катиринівка, Курицине, Новопетрівка, Новосергіївка, Шевченко, Степанівка, Новоіверське, Новопавлівка, Самойлівка.

      Загальна площа селищної громади – складає 27984 га (279,84 кв.км.).

  Громада розташована в північно – західній частині Донецької області, центром є селище міського типу Новодонецьке. Громада межує з Покровським  та Слов’янським районами Донецької області, Олександрівською, Андріївською, Криворіжською, Білозерською громадами.

  Розташована громада в степовій зоні з помірно-континентальним кліматом. Територія громада є водо розподілом басейнів Дніпра та Дону. Річка Самара – один із основних джерел поверхневих вод Новодонецької селищної територіальної громади,  до яких відносяться  і  малі  ріки:  Гнилуша, Водяне. Ці річки є основними постачальниками  прісної води та забезпечують потребу в воді всього населення громад та її промислово-аграрному комплексу.

Степи, які займають більшість території громади, налічується більше 400 видів рослин. Багато з яких є науково цінними і занесеними в Червону книгу України, Зелену книгу і в Європейський список.

Не випадково селище отримало таку гучну назву. Враховуючи багаті вугле - кам’яні поклади і потребу країни в якісному вугіллі селище мало вирости у велике промислове місто.

Ще в далекому 1828 році в працях Є.П. Ковалевського з’явилися перші описи стратиграфічних схем порід нашого регіону. З 1911 р. по 1954 р. проводились активні пошукові роботи.

В 1951-1652 роках в зв’язку з виявленою високою вугленосністю була проведена детальна розвідка дільниці Іверського комплексу і складено геологами Первеєвим О.С. і Федотовим І.В. геологічний звіт з оцінкою запасів в технічних кордонах шахт Д-1 та Д-2 (сучасна шахта «Піонер»).

В 1955-1957 роках групою геологів Київського державного університету і Українського управління під керівництвом М.М. Клюшнікова проводились геологічні дослідження.

 Протягом 1953-1956 рр. під керівництвом Н.Л. Левенштейна було складено геологічні і гіпсометричні картки для всього Красноармійського району. В його науковій праці «Геологопромисловий очерк Красноармійського району Донецької області» окремими сторінками виписаний багатий на вуглекам’яні  поклади, наш край.

За проектом інституту «Дніпрогіпрошахт» в 1961 р. була побудована гідрошахта «Піонер», як дослідно-експериментальне підприємство.





















Немає коментарів:

Дописати коментар